Čím kŕmiť vtáčiky a kedy?

Naše prvé kŕmenia

Aj my, keď sme chceli zo začiatku kŕmiť vtáčiky, siahli sme po namiešanej zmesi v obchode či  v nákupnom centre…     Zo začiatku to bolo výborné. Vtáčiky chodili, trošku sa poprehrabali, zobli, no potom prestali chodiť i napriek tomu, že krmivo v krmítku stále bolo.

Čím kŕmiť ?

Spozorovali sme ale, že časť krmiva chýba a k druhej časti sa už nikto nemal. Opakovalo sa to samozrejme aj po dosýpaní krmiva. Keď ste už neskrotených vtáčikov raz prikrmovali, už viete čo chýbalo: SLNEČNICA.

Zámerne som to napísal veľkým, pretože nič sa nám tak neosvedčilo ako sypať do našich krmítiek slnečnicu. Na slnečnicovú hostinu dochádzali sýkorky, vrabce, brhlíky, zelienky, skoro na jar sa objavil aj hýľ, dokonca aj sojka škriekavá, ktorá sa nám skoro nezmestila do krmítka.

Vyskúšali sme kŕmiť aj orieškami (nesolenými), ale to len ojedinele, kedy už boli vtáčiky veľmi dotieravé a slnečnica doma už nebola, o tom viac v článku Zobanie z ruky.

Kedy kŕmiť ?

Prizvukuje sa kŕmiť v zime, kedy je potravy menej až málo. Príroda to má tak zariadené – na jar je veľa hmyzu a lariev, na jeseň zase plodov. Vtáčiky vyhľadávajú slnečnicové semienka hlavne na jeseň a v zime, ale my ich prikrmujeme celoročne. Skôr máme problém zohnať slnečnicu, ako vtáčikov ktoré by ju vyzobali :-)

Želáme Vám veľa radosti pri kŕmení vtáčikov vo Vašich krmítkach.

Pri objednávke krmítiek z nášho e-shopu dostanete darček – balíček slnečnice, aby Vás už nič nedelilo od radosti z prvých návštevníkov Vášho krmítka a aby ste mali dostatok času na zabezpečenie ďalšej slnečnice.